BLACK UP КРЕМ ЗА СОНЧАЊЕ 30 СПФ

100ml

За потемнување без изгореници и алергии.

Со УВА+УВБ - филтри, витамин Е, Д-пантенол. Не предизвикува алергија. Комбинацијата од активни компоненти и растителни масла овозможува висока заштита при сончањето и ја штити кожата од изгореници и црвенило. Се нанесува рамномерно на кожата, половина час пред изложување на сонце и по секое капење. Наменето е и за бебешка кожа. Дерматолошки тестиран. За сите типови кожа.